no-img
تحقیق یار

آموزش انجام پروپوزال آموزش پایان نامه اصول دفاع از پایان نامه تکنیک های پایان نامه نویسی مشاوره پایان نامه


تحقیق یار

ادامه مطلب

ZIP
توصیه هایی برای انجام پایان نامه در دقیقه نود (قسمت دوم)
zip
10 شهریور 1395

توصیه هایی برای انجام پایان نامه در دقیقه نود (قسمت دوم)


 

در بخش اول این یادداشت، چند توصیه برای دانشجویانی که برای انجام پایان نامه با مشکل وقت و زمان روبرو شده اند، داشتیم که با عنوان «توصیه هایی برای انجام پایان نامه در دقیقه ۹۰» منتشر شده بود. در ادامه، چند توصیه دیگر را هم اضافه می کنیم و این بحث را تمام می کنیم.

۱- ساعت هایی از روز و شب را به انجام کار پایان نامه اختصاص بدهید که بیشترین بازدهی و کمترین مزاحمت را داشته باشید. برای این کار هیچ کجا بهتر از کتابخانه نیست. اینکه از کدام کتابخانه استفاده کنید با خودتان است، اما به هر حال کتابخانه ای را انتخاب کنید که منابع و کتاب ها و پایان نامه ها و مقالات و فصلنامه های تخصصی و پژوهشی مربوط به رشته شما را داشته باشد.

۲- اگر کسی هست که می تواند در این مدت به شما کمک کند، حتما از کمکش استفاده کنید. تعارف را کنار بگذارید و از دوستان و اعضای خانواده و آشنایانتان کمک بخواهید. شاید کمک آنها کوچک و موردی باشد، اما به هر حال در این موقعیت سخت و محدود، لنگه کفشی در بیابان هم غنیمت است.

۳- تحقیق های انجام شده در حوزه موضوع پژوهش تان را فراموش نکنید. این تحقیق ها که به عنوان پیشینه تحقیق در پایان نامه شما معرفی می شوند، یکی از بهترین منابع و مراجع کار شما هستند. استفاده از این منابع نه تنها اشکالی ندارد، بلکه به بهتر شدن و دقیق تر شدن تحقیق شما کمک می کنند. سرعت کار شما را هم بالا می برند. فقط حتما اخلاق پژوهش و قوانین منبع نگاری و کپی رایت (ذکر نام نویسنده و تحقیق، در صورت استفاده از آن) را رعایت کنید.

۴- معمولا در همه دانشگاه ها برای نوشتن پایان نامه، از یک آئین نامه نگارشی مشخص استفاده می شود که هم ساختار محتوایی و هم ساختار صوری و ظاهری پایان نامه باید منطبق با آن باشد. پس این آئین نامه را تهیه کنید و سعی کنید از همان ابتدا بر اساس همان پیش بروید تا بعدا نیاز به دوباره کاری نباشد و درگیر اشکال گیری ها و اصلاحات چندباره استاد راهنما و مشاور و داور نشوید.

هر چه به روز دفاع نزدیک تر می شوید، اضطراب و استرس و نگرانی شما هم بیشتر می شود. این طبیعی است؛ چون دیگر وقتی باقی نمانده و شما دائما باید مراقب باشید کار انجام پایان نامه از مسیرش منحرف نشود و بیشتر از زمانی که تعیین کرده اید طول نکشد. اما آخرین توصیه برای بچه های دقیقه نودی: درست است که بازی «قانونا» نود دقیقه طول می کشد؛ اما یک قانون نانوشته هم وجود دارد: همه بازی ها «به طور طبیعی» به «وقت اضافه» می کشند. پس می توانید روی این «وقت اضافه» هم حساب باز کنید.

 درباره نویسنده

تحقیق یار 114 نوشته در تحقیق یار دارد . مشاهده تمام نوشته های

دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 + = 27