no-img
تحقیق یار

ابعاد رهبری، شاخصه های رفتار، سلوک کاری، مدیر فرهنگی.انجام مقاله علمی پژوهشیانجام پایان نامه حقوقانجام پایان نامه مدیریت

تحقیق یار
محصولات جدید تحقیق یار در راه اند.
[cycloneslider id="218-3"]

ادامه مطلب

ZIP
ابعاد رهبری در مدیریت کتابخانه
zip
20 شهریور 1395

ابعاد رهبری در مدیریت کتابخانه


 واژه های رهبر و مدیر یکی نیستند، بلکه رهبری یکی از صفات بسیار مهم مدیر است. ویژگی رهبری در یک مدیر یک خصلت معنوی، فرهنگی و اخلاقی است که باید در هر مدیر پیشرو و موفق، خواه ناخواه متجلی شود. رهبری را می توان جذبه و حالت معنوی فرد دانست که او را نسبت به دیگران متمایز می کند. این حالات در رفتار اکتسابی افراد که ناشی از استعدادها و تواناییهای آنها است آشکار و نمایان می شود و هر کس این حالات را در خود اندوخته وآنها را در رفتار و کردار ، بینش ، خلق و خوی و رفتار روزمره خود بروز می دهد . این رفتار یا حالات به طور معمول و بالقوه در هر فردی وجود دارد ولی به صورت بالفعل در برخی وجود دارد و در برخی دیگر وجود ندارد و یا اگر وجود دارد کم رنگتر است و یا با شکل دیگری در او نمایان می شود . اما پرسش مهمی که به ذهن می رسد این است که چرا این حالت درمدیر باید با اهمیت تر باشد ؟ چرا به عنوان یکی از ابعاد رفتاری ویژه مدیر مطرح می شود ؟ در جواب می توان گفت در هر فردی شاخصه های رفتاری ویژه ای وجود دارد که در جای خود به کار می آید و او را نسبت به افراد دیگر مستثنی می کند . ولی آنچه که برای یک مدیر مهمتر است این است که در سازمان و اداره تعدادی چشم به او دوخته اند و رفتار و کارهایش زیر ذره بین قرار دارد و هر کاری انجام دهد مورد پرسش قرار می گیرد . بنابراین وجود این حالات از شاخصه های رفتاری مدیر بوده و او را نسبت به دیگران نمایان و برجسته می کند . از طرفی این رفتار و منش ها باید مورد نیاز زیردستان نیز باشد تا رفتار مدیر برای آنها برجسته بوده و آنها در سلوک کاری خود این رفتارها را به کار گیرند . در این صورت افراد مدیر را به عنوان پیشوا و رهبر معنوی خود انتخاب می کنند.

بنابراین  در این مقاله رهبری یکی از شاخصه های رفتاری است که به طور اکتسابی در رفتار ، گفتار ، عمل و کردار کاری مدیران نمایان وآشکار می شود . این رفتار و سلوک باید به گونه ایی باشد که مدیر را به صورت الگوه و اسوه در آورد.

چکیده: ابعاد رهبری، شاخصه های رفتار، سلوک کاری، مدیر فرهنگی.

با وارد کردن ایمیل تان در باکس زیر میتوانید اصل مقاله را در ایمیل تان داشته باشیدموضوعات :
محصولات رایگان

درباره نویسنده

تحقیق یار 97 نوشته در تحقیق یار دارد . مشاهده تمام نوشته های

دیدگاه ها


پاسخ دهید