no-img
تحقیق یار

پایان نامه و رساله دانشگاهی


تحقیق یار

ادامه مطلب

ZIP
پایان نامه و رساله دانشگاهی
zip
1 خرداد 1396

پایان نامه و رساله دانشگاهی


دکتر غلامرضا فدایی

هدف این کتاب ارائه درس روش تحقیق نیست. دانشجویان در درس روش تحقیق و آمار، مباحث مرتبط با روش تحقیق را به خوبی فرا می گیرند. در اینجا به مباحث روش تحقیق فقط اشاراتی شده که هم یادآوری برای دانشجویان باشد و هم کسی که به طور رسمی با درس روش تحقیق آشنا نبوده و یا آن را در دانشگاه نگذرانده است، کم و بیش با مباحث آن آشنا شود.

از این رو، فصل اول کتاب به مباحث کلی پایان نامه و رساله ی دانشگاهی می پردازد که در آن تعاریف پایان نامه و رساله و فرق آن با مباحثه و مناظره ، ویژ گیهای دانشجو، استادان راهنما و مشاور، و اهداف کلی پایان نامه و رساله طرح می شود. فصل دوم به پیشینه پژوهش اختصاص دارد و اینکه هر تحقیقی باید متکی بر تحقیقات قبلی باشد.

دانشجو در این زمینه باید نهایت تلاش خود را در جهت شناخت و بررسی متون موجود در حوزه مورد بررسی خود به کار گیرد و حتی الامکان با افراد صاحب نظر به عنوان مرجع آشنا شود و اگر می تواند با آنها ارتباط برقرار کند. فصل سوم به مراحل اجرایی پژوهش پایان نامه می پردازد و مراحل آن را از انتخاب تا به ثمر رساندن موضوع بر می شمارد. فصل چهارم به نگارش پایان نامه و رساله می پردازد و در این جاست که دانشجو باید مطالب گردآوری شده ا با معماری درست کنار هم بچیند و از همه قوانین نگارشی و ادبی، به همراه پیوستاری متن از نظر علمی پیروی کند. فصل پنجم به نگارش مقاله مستخرج از پایان نامه و رساله اختصاص دارد و اهمیت آن را بیان می دارد، مسئله ای که اغلب از طرف دانشجویان مورد غفلت قرار می گیرد در حالی که ارزش و اهمیت پایان نامه و رساله به مقالاتی است که از آن بیرون می آید طریق است و از این که به تولید علمی درس سطح ملی، منطقه ای و احیانا بین المللی کمک می شود. در فصل ششم برنامه دفاع و چگونگی انجام آن به منظور اجرای هر چه بهتر و تاثیر گذاری هر چه عمیق تر بر مخاطبان در جلسه دفاع بحث می شود و سرانجام در بخش آخر به طرحی اجمالی برای تعقیب همه مراحل تحقیق پایان نامه و رساله اشاره می شود و متعاقب آن پیوستهای کتاب را تکمیل می کند.موضوعات :
کتابخانه

درباره نویسنده

تحقیق یار 114 نوشته در تحقیق یار دارد . مشاهده تمام نوشته های

دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + 1 =