no-img
تحقیق یار

از این 10 اشتباه در آماده سازی پروپوزال اجتناب کنید!


تحقیق یار

ادامه مطلب

MP3
از این 10 اشتباه در آماده سازی پروپوزال اجتناب کنید!
mp3
8 مهر 1397

از این 10 اشتباه در آماده سازی پروپوزال اجتناب کنید!


نگارش پروپوزال اولین قدم در انجام پروژه پایان نامه است. تا زمانی که موضوع پروپوزال را مشخص نکرده و اجزای مختلف طرح پژوهشی مان را تکمیل نکنیم، عملا قادر نخواهیم بود وارد فرایند اصلی پایان نامه شویم. به همین دلیل است که همه اساتید و محققان حرفه ای اعتقاد دارند در پشت هر پایان نامه خوب، یک پروپوزال خوب نهفته است!

اما آماده سازی یک پروپوزال خوب بسیار مشکل است و دانشجویانی که اولین تجربه تحقیقاتی شان را پشت سر می گذارند، معمولا در این مسیر، دچار برخی اشتباهات می شوند. اصرار بی مورد بر روی یک موضوع بدون اخذ تایید استاد راهنما، بیان هدف یا روش تحلیلی که امکان انجام آن در پایان نامه وجود ندارد، سهل انگاری در تدوین ادبیات نظری و نگارش پیشینه ضعیف، عدم رعایت فرمت شکلی پروپوزال، استفاده از مراجع و منابع کم اعتبار یا نامعتبر و غیره، از جمله برخی از این اشتباهات به شمار می آیند. اما لیست این اشتباهات بیش از اینهاست و ما در فایل صوتی زیر تلاش کرده ایم شما را با 10 مورد از مهم ترین و رایج ترین اشتباهات دانشجویان در نگارش پروپوزال آشنا کنیم.

 

همچنین تحقیق یار یک محصول آموزشی درباره نگارش پروپوزال با عنوان «تکنیک های طلایی پروپوزال نویسی» تولید کرده است که به آموزش اصول اساسی و اجزای اصلی یک پروپوزال دانشگاهی، نحوه تدوین و آماده سازی بخش های اصلی پروپوزال، انتخاب استاد راهنمای مناسب و شیوه تعامل با او، فرایند انتخاب موضوع و روند اداری دفاع و ثبت نهایی پروپوزال، دلایل تایید مشروط یا رد پروپوزال و راهکارهای پیشگیری از رد شدن پروپوزال، و بسیاری دیگر از مسائل مرتبط با پروپوزال نویسی می پردازد. برای اطلاع بیشتر درباره محتوای این محصول آموزشی به لینک زیر مراجعه کنید.

تکنیک های طلایی در پروپوزال نویسی


برای دانلود رایگان پادکست، کلیک کنید

درباره نویسنده

تحقیق یار 114 نوشته در تحقیق یار دارد . مشاهده تمام نوشته های

دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 15 = 22