no-img
تحقیق یار

تکنیک های طلایی پایان نامه نویسی


تحقیق یار

ادامه مطلب

DOC
تکنیک های طلایی پایان نامه نویسی
doc
11 خرداد 1395
15 مگابایت
99,000 ریال
99,000 ریال – خرید

تکنیک های طلایی پایان نامه نویسی


کتاب جامع آموزش تکنیک های طلایی پایان نامه نویسی

 

رشد چشمگیر و نجومی دانشجویان تحصیلات تکمیلی در سالیان اخیر و ضرورت ارائه تحقیق پایان دوره از یک سو، و عدم وجود منابع علمی و معتبر که به‌صورت کارآمد و علمی و کاربردی به سراغ تکنیک‌های نگارش پایان‌نامه رفته باشند از سوی دیگر، نگارندگان این کتاب را بر آن داشت تا با تمرکز روی روش‌های کاربردی نگارش و تکمیل پایان‌نامه‌های ارشد و دکترا، یک متن آموزشی و کاربردی را برای تمامی رشته‌های تحصیلی آماده کنند. بنابراین کتاب پیش رو در چهار فصل و یک پیوست تدوین ‌شد.
در نخستین فصل، اطلاعاتی که نویسنده پایان‌نامه باید قبل از شروع نگارش به آن‌ها مسلط باشد، مورد بحث قرار می‌گیرد. رایج‌ترین اشتباهات در این مرحله معرفی‌شده و توصیه‌های مهمی در این راستا ارائه می‌گردد. نحوه تعامل بهینه با اساتید راهنما و مشاور، تاثیر مستقیم و بسزایی در چگونگی به سرانجام رسیدن پایان‌نامه دارد، ازاین‌رو، در سومین بخش از فصل اول، تکنیک‌های کاربردی برای تعامل با اساتید ارائه ‌شده است. ایجاد فایل اولیه، ده مهارت ویژه و کلیدهای میانبر مهم و کاربردی استفاده از نرم افزار Microsoft Word به عنوان رایج‌ترین ابزار نگارش پایان‌نامه در فصل اول قابل مشاهده است. در نهایت در انتهای این فصل، اشتباهات رایج در این مرحله معرفی و بحث شده است.
غالب حجم این کتاب به آموزش نحوه تالیف فصول پنج‌گانه متن اصلی پایان‌نامه اختصاص‌ یافته که این موارد در فصل دوم کتاب گنجانده‌ شده است. در فصل بعد، نحوه تدوین این فصول پنج‌گانه به همراه برخی بخش‌های جانبی (چکیده، کلیدواژه، فهرست، اختصارات، پیوست، تشکر و قدردانی و واژه‌نامه) مورد بحث قرارگرفته است. در تدوین پایان‌نامه، چگونگی شماره‌گذاری قابل‌ توجه است که در ادامه همین فصل، نحوه ارائه این شماره‌گذاری، آموزش داده ‌شده است.
موضوع آخرین فصل کتاب نیز روش تکمیل و ثبت نمره پایان‌نامه است. فرم‌های آمادگی برای دفاع، فایل‌های مورد نیاز، ثبت نمره پژوهش، چگونگی ارزشیابی پایان‌نامه و در نهایت ثبت نمره ازجمله مواردی است که هر دانشجوی تحصیلات تکمیلی باید به آن تسلط داشته باشد. نمونه‌ای از 15 فرم مورد نیاز در فرآیند نگارش و تکمیل پایان‌نامه نیز در پیوست الف این کتاب قابل مشاهده است.

 

برای نوشتن پایان نامه لازم است مجموعه ای از تکنیک ها و مهارت ها را بیاموزیم. این کتاب دقیقا برای آموزش کاربردی و عملی این مهارت ها تالیف شده است. در این کتاب می آموزیم:

چطور باید پایان نامه را شروع کنیم؟

چطور استاد راهنما پیدا کنیم؟

چطور مهارت های نوشتن را در خودمان تقویت کنیم؟

چطور اطلاعات و منابع تحقیق را گردآوری کنیم؟

چطور فصل های پایان نامه را تنظیم کنیم؟

چطور گزارش تحقیق را بنویسیم؟

چطور از پایان نامه دفاع نیم؟

چطور پایان نامه را ثبت کنیم و فارغ التحصیل شویم؟درباره نویسنده

تحقیق یار 104 نوشته در تحقیق یار دارد . مشاهده تمام نوشته های

دیدگاه ها


یک پاسخ به “تکنیک های طلایی پایان نامه نویسی”

  1. […] اطلاعات و مرور ادبیات پژوهش، معمولا به عنوان دومین مرحله در فرآیند پژوهش شناخته می […]

پاسخ دهید