no-img
تحقیق یار

دستیابی به یافته ها، نتیجه گیری و پیشنهادات


تحقیق یار

ادامه مطلب

MP3
دستیابی به یافته ها، نتیجه گیری و پیشنهادات
mp3
9 خرداد 1395
17 مگابایت
99,000 ریال
99,000 ریال – خرید

دستیابی به یافته ها، نتیجه گیری و پیشنهادات


یک الگوی ایده آل برای نتیجه گیری از یافته ها و تدوین بخش نهایی مقاله و پایان نامه

 

نتیجه گیری در واقع مهم ترین و ارزشمندترین سخنی است که یک محقق از طریق مقاله یا پایان نامه اش به خوانندگان ارائه می دهد. یافته های تحقیق و بحثی که محقق در پایان پژوهشش در مورد این یافته ها انجام می دهد، به مخاطبین نشان می دهد که مهم ترین و اصیل ترین یافته محقق و نتیجه این فعالیت علمی چه بوده است؟
بنابراین لازم است بخش نتیجه گیری را جدی گرفته و مهارت ها و الگوها و تکنیک های مناسب این بخش را به خوبی فرا بگیرید. باید بدانید که چطور باید نتایج تحقیق را از داده های خام استخراج کرد، آنها را بر اساس سوالات و فرضیه های تحقیق مرتب و بازخوانی نمود و نهایتا چطور باید آنها را در قالب بحث و یافته های تحقیق، به مخاطبین ارائه کرد.
در عین حال، بحث نتیجه گیری همیشه با پیشنهادات پژوهش همراه است. باید بدانیم که این پیشنهادات شامل چه مواردی است و چطور باید پیشنهادات مناسب با تحقیق مان را ارائه دهیم.

ما تلاش کردیم در این محصول آموزشی که در قالب یک فایل صوتی (پادکست) به شما عزیزان اراده می شود، به پرسش های فوق پاسخ دهیم و به شکلی گام به گام و کاربردی، مهم ترین مسائل مرتبط با یافته ها و نتیجه گیری از تحقیق را مطرح کنیم.
در این فایل صوتی آموزشی، شما می آموزید:

 • الگوی کلی بحث و نتیجه گیری چیست؟
 • بخش های اصلی نتیجه گیری کدامند؟
 • برای گزارش نتایج داده ها از چه تکنیک هایی باید استفاده کرد؟
 • بحث و تحلیل نتایج و تطبیق نتایج با مطالعات پیشین پیشنهادات پژوهش چگونه انجام می شود؟
 • چگونه باید بخش نتیجه گیری و پیشنهادات پژوهش را تدوین نمود؟

 

می توانید همین حالا این پادکست آموزشی را در همین صفحه خریداری نمایید.

در پایین همین صفحه، نظرات کاربران درباره این محصول را مشاهده کنید.درباره نویسنده

تحقیق یار 114 نوشته در تحقیق یار دارد . مشاهده تمام نوشته های

دیدگاه ها


4 پاسخ به “دستیابی به یافته ها، نتیجه گیری و پیشنهادات”

 1. علیرضا نام آور گفت:

  سلام عرض می کنم. از استاد پاک نهاد ممنونم بابت توضیحات خوبی که در این فایل دادند، فقط چیزی که من متوجه نشدم این است که آیا حتما باید برای تحلیل داده ها در فصل چهارم از نرم افزار استفاده کرد؟ یعنی نمی شود خود نویسنده بر اساس یافته هایش نظراتش را مطرح کند؟ اگر این طور است چطور باید بفهمم نرم افزار مناسب پایان نامه من چیست؟
  با تشکر

  • تحقیق یار گفت:

   دوست عزیز با سلام؛
   استفاده از نرم افزار برای تحلیل داده های پایان نامه ضروری و ثابت نیست و بستگی به رشته و شاخه علمی محقق دارد. اساسا نوع تحقیق شماست که مشخص می کند روش گردآوری داده ها و ابزار سنجش داده های تان چه باشد. معمولا در تحقیقات توصیفی-آزمایشی از روش های پیمایشی و ابزارهایی مثل پرسشنامه و مصاحبه و آزمون استفاده می شود که طبیعتا برای اندازه گیری و تحلیل این داده ها به نرم افزار نیاز است.
   موفق باشید

 2. راحله گفت:

  خدمت دست اندرکاران سایت تحقیق یار سلام و عرض ادب و احترام دارم. سوالی داشتم. آیا این محصول که با عنوان دستیابی به یافته ها، نتیجه گیری و پیشنهادات در اینجا آمده مربوط به پایان نامه است یا مقاله؟ امیدوارم برای مقاله باشد، چون من شدیدا به یک آموزش شبیه به این نیاز دارم که بگوید چطور باید یافته های مقاله مان را به صورت علمی جمع آوری و طبقه بندی کنیم و نتیجه گیری کنیم.
  از شما ممنون هستم.

  • تحقیق یار گفت:

   سلام دوست عزیز،
   این محصول می تواند هم برای مقاله و هم پایان نامه مورد استفاده قرار بگیرد. چون مبحث نتیجه گیری و پیشنهادات، یکی از مباحث اصلی در روش تحقیق و در حوزه های مختلف مقاله و پایان نامه و طرح پژوهشی مشترک است.
   موفق باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

− 5 = 1