no-img
تحقیق یار

تنظیم «پلان» یا «سرفصل مباحث» برای پایان نامه حقوق


تحقیق یار

ادامه مطلب

ZIP
تنظیم «پلان» یا «سرفصل مباحث» برای پایان نامه حقوق
zip
18 تیر 1395

تنظیم «پلان» یا «سرفصل مباحث» برای پایان نامه حقوق


برای اینکه پایان نامه خوبی بنویسیم، اول از هر چیز لازم است پلان یا طرح دقیقی از سرفصل ها و مباحث پایان نامه مان داشته باشیم. در پایان نامه های حقوقی، پلان تحقیق تفاوت های کوچکی با پلان دیگر پایان نامه ها دارد. مثلا در یک پایان نامه یا پروژه حقوق، یک پلان مناسب در قالب دو یا سه بخش مجزا تنظیم می شود. البته می توان در این پلان از فصل بندی هم استفاده کرد، اما این فصل بندی ها در دل بخش های بزرگ تری قرار می گیرد.

معمولا در نوشتن پایان نامه های حقوق، لازم است ابتدا پلانی را طراحی کنیم که همه اجزا و مطالب اصلی پایان نامه مان در آن پیش بینی شده باشد. معمولا لازم است در پلان، یک بخش کلیات و مفاهیم را در نظر بگیریم و سپس مطالب و تجزیه و تحلیل اصلی کار را در دو یا سه بخش بیاوریم، این بخش ها بدنه اصلی پایان نامه ما را می سازند و خودشان ممکن است از دو یا چند فصل تشکیل شوند. هر فصل نیز خودش به طور جداگانه از مبحث و گفتار و بند تشکیل می شود. این تقسیم بندی ها باعث ایجاد نوعی توازن و چارچوب منطقی و مفهومی مناسب برای پایان نامه می شوند.

بنابراين لازم است پلان کار تحقیقی را حداقل در سه الی چهار سطح ارائه دهیم تا دیدگاه حاکم بر بحث به وضوع قابل تشخیص باشد. معمولا پلان پایان نامه حقوقی، به صورت: «بخش: فصل: مبحث: گفتار: قسمت: بند: الف و ب: 1،2،3- 1.1.، 1.2، 1.3- و … » تقسیم می شود.

همچنین لازم است در پلان پایان نامه مان، جایی برای پیشگفتار، مقدمه، نتیجه گیري و پیشنهادات و راهکارها براي آینده در نظر بگیریم. در عین حال توجه داشته باشید در فهرست اصلی پلان تحقیق تان، علاوه بر بدنه اصلی که متشکل از بخش ها و فصل ها است، یک فهرست جزئی تر که بیانگر مطالب داخلی و سرفصل های درونی هر بخش و فصل است نیز قرار دهید. معمولا به این دو فهرست «فهرست مختصر و فهرست تفصيلي» گفته می شود.موضوعات :
مقالات آموزشی

درباره نویسنده

تحقیق یار 114 نوشته در تحقیق یار دارد . مشاهده تمام نوشته های

دیدگاه ها


یک پاسخ به “تنظیم «پلان» یا «سرفصل مباحث» برای پایان نامه حقوق”

  1. اقا دستتون درد نکنه خسته نباشید
    عالیییی بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

28 − 27 =